Home SPORTS NEWS Ανέτρεψε το εις βάρος της 1-3 και πήρε τη νίκη η Μίλαν

Ανέτρεψε το εις βάρος της 1-3 και πήρε τη νίκη η Μίλαν

milan

Τρελό ματς διεξήχθη στο Μιλάνο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής στην Serie A, με τη Μίλαν να κερδίζει 4-3 τη Σασουόλο και ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά. Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 9′ ο Μποναβεντούρα, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Πολιτάνο ισοφάρισε για τη Σασουόλο. Στην επανάληψη, μέσα σε τρία λεπτά, 54ο και 56ο λεπτό, σκόραραν οι Ατσέρμπι και Πελεγκρίνι αντίστοιχα, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με 3-1. Δεν τα έβαλε κάτω η Μίλαν όμως και με πέναλτι του Μπάκα μείωσε στο 69′ σε 3-2 και ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Λοκατέλι. Η ολική ανατροπή ήρθε στο 77′ με τον Παλέτα να σκοράρει.

Την ήττα στο Πέργαμος γνώρισε η Νάπολι, χάνοντας 1-0 από την Αταλάντα. Εκτός έδρα επικράτηση της Τζένοα επί της Μπολόνια με το ίδιο σκορ, ενώ νίκη 2-1 πέτυχε η Κάλιαρι επί της Κροτόνε. Το ίδιο αποτέλεσμα και στο Τορίνο, όπου η ομώνυμη ομάδα κέρδισε τη Φιορεντίνα. Βαθμό στο 90’+5′ πήρε η Σαμπντόρια κόντρα στην Παλέρμο.