Home SPORTS NEWS Γκολ, θέαμα και νίκη για Ατλέτικο

Γκολ, θέαμα και νίκη για Ατλέτικο

atletico

Γκολ και θέαμα στην αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Μάλαγα, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Ο Σιμεόνε είδε τους ποδοσφαιριστές τους να παίρνουν μία σπουδαία νίκη με 4-2 έχοντας δύο σκόρερ! Καράσκο και Γκαμεϊρό σημείωσαν από 2 τέρματα και διατήρησαν την ομάδα τους σε τροχιά τίτλου.

Η Ατλέτικο είχε προηγηθεί με 2-0 (7′ Καράσκο & 24′ Γκαμέιρο) και η Μάλαγα μείωσε με τον Ραμίρεζ στο 31′. Η Ατλέτικο πριν το ημίχρονο κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων (Γκαμέιρο 44′). Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μπουν ξανά στον αγώνα και μείωσαν σε 3-2 με τον Καμάτσο στο 64′. Το τελικό 4-2 γράφτηκε από τον Καράσκο στο 86′.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Σάβιτς της Ατλέτικο και ο Κάστρο της Μάλαγα.

Δείτε ακόμα: Με ανατροπή και χατ-τρικ του Ρονάλντο η Ρεάλ