Home SPORTS NEWS Μεγάλη νίκη της Μίλαν επί της Γιούβε

Μεγάλη νίκη της Μίλαν επί της Γιούβε

milan

Η Μίλαν έβαλε φωτιά στην Serie A. Σε ένα παιχνίδι που θύμισε της παλιές δόξες της ομάδας, επικράτησε της Γιουβέντους με 1-0 και την πλησίασε στους 2 βαθμούς στην κορυφή. Το γκολ που έφερε τη μεγάλη επιτυχία σημείωσε ο 18χρονος μέσος, Μάνουελ Λοκατέλι, με γκολ στο 65ο λεπτό. Το όνομα του στους πρωταγωνιστές έγραψε και ο 17χρονος τερματοφύλακας της Μίλαν, Τζανλουίτζι Ντοναρούμα, όταν στην τελευταία φάση του ματς, έκανε καταπληκτική επέμβαση σε μακρινό σουτ του Κεντίρα. Ο μικρός δέχθηκε τα συγχαρητήρια του Μπουφόν για την επέμβαση του.

Δείτε τα στιγμιότυπα:

Στο ντέρμπι της Γένοβας νικήτρια βγήκε η Σαμπντόρια, επικραώντας με 2-1 της Τζένοα. Ο Μουριέλ στο 12ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τους “μπλε”, όμως στο 24′ ο Ριγκόνι ισοφάρισε για την Τζένοα. Από συμπαίκτη του ήρθε το τρίτο γκολ στον αγώνα. Πιο συγκεκριμένα, ο Ίτσο στο 47′ πέτυχε αυτογκόλ, με το οποίο η Σαμπντόρια πήρε το “τρίποντο”. Δείτε πως: