Home SPORTS NEWS Σκόραρε στο 86′ το νικητήριο γκολ και αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Μπαλοτέλι

Σκόραρε στο 86′ το νικητήριο γκολ και αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Μπαλοτέλι

nice-balloteli

Αφού σκόραρε ένα όμορφο γκολ λίγο πριν το τέλος του αγώνα, αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες από ανοησίες και αποβλήθηκε. Ο λόγος για το Μάριο Μπαλοτέλι, που χάρισε τη νίκη στη Νις με 2-1 επί της Λοριάν με γκολ στο 86′. Ο Ιταλός επιθετικός κιτρινίστηκε επειδή πανηγύρισε βγάζοντας τη φανέλα και στις καθυστερήσεις δέχθηκε και δεύτερη λόγο μιας αψιμαχίας με αντίπαλο. Το σκορ στο παιχνίδι είχε ανοίξει στο 11ο ο Ρικάρντο Περέιρα για τη Νις, ενώ στο 61′ είχε ισοφαρίσει ο Μουκαντζό.

Στο αποψινό ντέρμπι η Λιόν κέρδισε 2-0 τη Σεντ-Ετιέν, με γκολ των Νταντέρ στο 41′ και Γκεζάλ στο 88′. Νωρίτερα, η Ανζέρ με γκολ του Καπέλ στο 90′ ισοφάρισε την Μαρσέιγ, που είχε προηγηθεί με τον Τοβέν στο 64ο λεπτό.