Home SPORTS NEWS Πέρασε από το Έμπολι χωρίς απώλειες η Μίλαν

Πέρασε από το Έμπολι χωρίς απώλειες η Μίλαν

lapadula

Από την έδρα της Έμπολι χωρίς απώλειες πέρασε η Μίλαν, που επικράτησε με 4-1. Ο Λαπαντούλα ήταν αυτός που άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη των “ροσονέρι” και που διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Ο Ιταλός έδωσε προβάδισμα στη Μίλαν στο 15′, όμως δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με γκολ του Σαπονάρα. Στην επανάληψη, μέσα σε λίγα λεπτά ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 1-3, με γκολ του Σούσο στο 61′ και αυτογκόλ του Αντρέα Κόστα τρία λεπτά αργότερα. Στο 77′ ήρθε το 4-1 από τον Λαπαντούλα.

Νωρίτερα, το Τορίνο πήρε το “τρίποντο” κόντρα στην Κιέβο επικρατώντας με 2-1. Ο Ιάγο Φάλκε σε 35ο και 38ο λεπτό σκόραρε για τον… “ταύρο”, με τον Ιγκλέζε να μειώνει απλώς στο 85′ για την ομάδα από τη Βερόνα.

Τα αποτελέσματα των Σαββατιάτικων αναμετρήσεων της 14ης αγωνιστικής:
Τορίνο – Κιέβο 2-1
Έμπολι – Μίλαν 1-4

Στιγμιότυπα:

Эмполи – Милан 1:4. Обзор матча. Серия А 2016/17. 14 тур. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.