Home DON'T MISS Σκόραρε δις ο Ρονάλντο, κέρδισε η Πορτογαλία – Το απόλυτο οι Ελβετοί

Σκόραρε δις ο Ρονάλντο, κέρδισε η Πορτογαλία – Το απόλυτο οι Ελβετοί

portugal-cr7

Το απόλυτο στον 2ο όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ διατήρησε η Ελβετία, κερδίζοντας 2-0 τα Νησιά Φερόε. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους Ελβετούς, με τον Ντερντιγιόκ να ανοίγει το σκορ στο 27′ και τον Λίχτσταϊνερ στο 83′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. “Τεσσάρα” στην Ανδόρα έριξε η Ουγγαρία, έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ. Ο Γκέρα στο 33′ έδωσε προβάδισμα στους μαγυάρους.

Η Πορτογαλία κέρδισε με 4-1 την Λετονία. Ο Ρονάλντο έδωσε προβάδισμα στην Πρωταθλήτρια Ευρώπης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 28ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 67′, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Γουίλιαμ Καρβάλιο έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ τους Ίβηρες. Στο 85′ ο Κριστιάνο Ρονάλντο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, ενώ ο Μπρούνο Άλβες στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στιγμιότυπα:

Португалия – Латвия (Обзор матча) “MyFootball.ws” от MyFootball.ws – Футбол онлайн на Rutube.

Швейцария – Фарерские острова 2:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Венгрия – Андорра 4:0. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. Квалификация. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.