Home DON'T MISS Τα βρήκαν σκούρα στο Λουξεμβούργο όμως κέρδισαν οι “οράνιε”

Τα βρήκαν σκούρα στο Λουξεμβούργο όμως κέρδισαν οι “οράνιε”

memphis-depay

Πήγε να την “πατήσει” στο Λουξεμβούργο η Εθνική Ολλανδίας, όμως τελικά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς. Στο πρώτο ημίχρονο οι “οράνιε” τα βρήκαν σκούρα, αφού αν και προηγήθηκαν με τέρμα του Ρομπέν στο 36, ο Σανό με πέναλτι στο 44′ έφερε το ματς στα ίσα και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Στην επανάληψη ο Ντεπάι με δύο γκολ σε 58ο και 84ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην Ολλαδία, που ανέβηκε στη 2η θέση του 1ου ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ.

Στο άλλο ματς, η Βουλγαρία με γκολ του Ποπόφ με κεφαλιά στο 10ο λεπτό κέρδισε 1-0 την Λευκορωσία και παρέμεινε κοντά στις πρώτες θέσεις.

Στιγμιότυπα:

Люксембург – Нидерланды_5 4565343 от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Болгария – Беларусь 1:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.