Home SPORTS NEWS “Τιμώρησε” τους Ρουμάνους ο Λεβαντόφσκι

“Τιμώρησε” τους Ρουμάνους ο Λεβαντόφσκι

poland

Με “3άρα” από τη Ρουμανία πέρασε η Πολωνία και οδηγεί την κούρσα στον 5ο προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από μικρή διακοπή ρόλο ρίψης κροτίδας δίπλα από το Λεβαντόφσκι, που αργότερα “τιμώρησε” με δύο γκολ τους Ρουμάνους οπαδούς. Το σκορ είχε ανοίξει ο Γκροσίτσκι στο 11ο λεπτό και ο Λεβαντόφσκι σκόραρε στο 82′ και στις καθυστερήσεις με πέναλτι.

Στα άλλα δύο ματς της ημέρας, η Αρμενία με σούπερ ανατροπή κέρδισε 3-2 το Μαυροβούνιο, που δέχθηκε την πρώτη του ήττα. Η Δανία δυσκολεύτηκε για λίγο, όμως τελικά έκαμψε την αντίσταση του Καζακστάν.

Η φάση με τον Πολωνό επιθετικό της Μπάγερν Μονάχου:

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Αρμενία – Μαυροβούνιο 3-2 (50′ Γκριγκοριάν, 74′ Χαρογιάν, 90+3′
Ρουμανία – Πολωνία 0-3 (11′ Γκροσίτσκι, 82′, 90+1′ πέν. Λεβαντόβσκι)
Δανία – Καζακστάν 4-1 (15′ Κορνέλιους, 36′ πέν., 90+2′ Έρικσεν, 78′ Άνκερσεν / 17′ Σουγιουμπάγεβ)

Στιγμιότυπα:

Румыния – Польша 0:3. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. Квалификация. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Дания – Казахстан 4:1. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Армения – Черногория 3:2. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.