Home SPORTS NEWS Άλωσε το Μόναχο κερδίζοντας με ανατροπή την Μπάγερν και πήρε προβάδισμα πρόκρισης...

Άλωσε το Μόναχο κερδίζοντας με ανατροπή την Μπάγερν και πήρε προβάδισμα πρόκρισης η Ρεάλ

“Διπλό” στο Μόναχο πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης, κερδίζοντας στον πρώτο ημιτελικό με 2-1 τη Μπάγερν και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι “μαρένχες” βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 28′ με τέρμα του Κίμιχ, όμως απάντησαν ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου 45λέπτου, με τον Μαρσέλο να σκοράρει. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57′ ο Ασένσιο έβαλε μπροστά στο σκορ την κάτοχο του τροπαίου, που διατήρησε το προβάδισμα της μέχρι το τέλος του αγώνα. Την επόμενη Τρίτη οι “βαυαροί” θα έχουν δύσκολο έργο για την ανατροπή, όμως ασφαλώς θα κυνηγήσουν τις πιθανότητες τους για να πάρουν αυτοί το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης.

Μπάγερν – Ρεάλ 1-2 (28′ Κίμιχ / 44′ Μαρσέλο, 57′ Ασένσιο)