Home SPORTS NEWS Μπαρτσελόνα – Τσέλσι 1-2: Αποχαιρέτησαν την Ιαπωνία με μεγάλη νίκη οι «μπλε»

Μπαρτσελόνα – Τσέλσι 1-2: Αποχαιρέτησαν την Ιαπωνία με μεγάλη νίκη οι «μπλε»

Η Τσέλσι στο τελευταίο της παιχνίδι επί ιαπωνικού εδάφους, σκόραρε από μια φορά σε κάθε ημίχρονο απέναντι στη Μπαρτσελόνα στη Σαϊτάμα για το Rakuten Cup και επιβλήθηκε 2-1.

Βασικός ο Πούλισιτς που αγωνίστηκε μια ώρα, πήρε φανέλα βασικού και ο Γκριεζμάν που απέφυγε σοβαρό τραυματισμό σε τάκλιν του Ζορζίνιο. Έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντε Γιόνγκ.

Η Τσέλσι πήρε τη μεγάλη… φιλική νίκη απέναντι στους «μπλαουγκράνα» με σκόρερ τους Τάμι Έιμπραχαμ και Ρος Μπάρκλεϊ.

Ο υψηλόσωμος φορ που πέρυσι έκανε τρομερά πράγματα στη θητεία του ως δανεικός στην Άστον Βίλα, εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος του Μπουσκέτς στην άμυνα για να γράψει το 1-0 στο 34ο λεπτό, ενώ, στο 81′ ο Μπάρκλεϊ, έχοντας περάσει στο ματς με αλλαγή, διπλασίασε τα τέρματα των Λονδρέζων με αριστερό σουτ στα όρια της περιοχής.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Ράκιτιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με εντυπωσιακό σουτ από απόσταση για τους Καταλανούς.