Home SPORTS NEWS Απίθανο αυτογκόλ σε παιχνίδι στο MLS

Απίθανο αυτογκόλ σε παιχνίδι στο MLS

Στο ματς που ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε ό,τι μπορούσε για να πάρουν οι Γκάλαξι τους βαθμούς με 10 παίκτες, ο Σκιέλβικ πέτυχε τρομερό αυτογκόλ στο φινάλε για το 2-2 απέναντι στους Seattle Sounders.

Ο Ζλάταν, σκοράροντας αρχικά με κεφαλιά κι έπειτα από το σημείο του πέναλτι – όπου είναι… άχαστος – έφτασε στα 20 τέρματα για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο στο MLS.

Εκεί όπου όλα έδειχναν ότι είχε βοηθήσει τους Γκάλαξι να πάρουν όλους τους βαθμούς από το ματς με την ομάδα από το Σιάτλ, παίζοντας μάλιστα με παίκτη λιγότερο από το 6ο λεπτό λόγω της αποβολής του Στέρες, ήρθε το τρομερό αυτογκόλ του Σκιέλβικ στο 82′ να διαμορφώσει το τελικό 2-2!

Ο Μπίνγκαμ βγήκε από την εστία του για να διώξει μια βαθιά μπαλιά με το κεφάλι, η μπάλα χτύπησε στο πρόσωπο του Νορβηγού αμυντικού και αυτός πέτυχε ένα από τα πιο απίθανα αυτογκόλ, παίρνοντας μοιραίο ρόλο στο ματς.