Home SPORTS NEWS Η δράση της 3ης αγωνιστικής του Europa League

Η δράση της 3ης αγωνιστικής του Europa League

SHARE

Οι ευρωπαϊκές βραδιές συνεχίζονται με την 3η αγωνιστική του Europa League, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει δύσκολη αποστολή στο Βελιγράδι, την Πόρτο να υποδέχεται τη Ρέιντζερς σε ένα γκρουπ που είναι… αίμα κι άμμος, ενώ η Γουλβς κοντράρεται με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Η δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση συνεχίζεται κι εκείνη με την 3η «στροφή» των ομίλων, με τον ΑΠΟΕΛ από το 1ο γκρουπ να βρίσκεται στο Μπακού για το ματς με την Καραμπάγκ. Δίχως βαθμό έχουν μείνει οι Κύπριοι έπειτα από τις δύο πρώτες αγωνιστικές, έχοντας ηττηθεί από Ντούντελανζ και Σεβίλλη.

Με το απόλυτο θέλει να συνεχίσει η Άρσεναλ στον 6ο όμιλο, φιλοξενώντας στο «Έμιρεϊτς» τη Γκιμαράες, με τις Άιντραχτ και Σταντάρ Λιέγης να αναμετρούνται στο άλλο, κρίσιμο ματς διεκδικώντας όπως φαίνεται τη 2η θέση.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο δικό της γκρουπ, το 12ο, έχει δύσκολη βραδιά στο Βελιγράδι απέναντι στην Παρτιζάν, έχοντας πάρει νίκη στις λεπτομέρειες απέναντι στην Αστάνα κι έχοντας μείνει στο 0-0 με την Άλκμααρ δίχως σουτ στην αντίπαλη εστία!

Όσον αφορά τη Γουλβς που την περασμένη αγωνιστική πήρε μεγάλο «διπλό» στην Τουρκία από τη Μπεσίκτας, φιλοξενείται στη Μπρατισλάβα από τη Σλόβαν.

Λίγο πιο πάνω από την Αγγλία, σε σκωτσέζικο έδαφος, υπάρχει μεγάλο ματς με τη Σέλτικ να φιλοξενεί τη Λάτσιο, ενώ, η Ρέιντζερς του Στίβεν Τζέραρντ κοντράρεται με την Πόρτο στην Ιβηρική χερσόνησο, σε έναν όμιλο που γίνεται… το «έλα να δεις».

Πηγή: gazzetta.gr

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις των αγώνων:

7ος όμιλος
19:55 Πόρτο – Ρέιντζερς (Cytavision Sports 6HD)
19:55 Γιούνγκ Μπόις – Φέγενορντ

8ος όμιλος
19:55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φερενσβάρος
19:55 Λουντογκόρετς – Εσπανιόλ

9ος όμιλος
19:55 Γκέντ – Βόλφσμπουργκ
19:55 Σεντ Ετιέν – Ολεξάντρια

10ος όμιλος
19:55 Μπασάκσεχιρ – Βόλφσμπεργκ
19:55 Ρόμα – Γκλάντμπαχ (Cytavision Sports 3HD)

11ος όμιλος
19:55 Μπεσίκτας – Μπράγα
19:55 Σλόβαν Μπρατισλάβας – Γουλβς (Cytavision Sports 5HD)

12ος όμιλος
19:55 Αλκμαάρ – Αστάνα
19:55 Παρτιζάν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Cytavision Sports 2HD)

1ος όμιλος
19:55 Κάραμπαγκ – ΑΠΟΕΛ (Cytavision Sports 1HD)
22:00 Σεβίλλη – Ντουντελάνζ (Cytavision Sports 5HD)

2ος όμιλος
22:00 Ντιναμό Κιέβου – Κοπεγχάγη (Cytavision Sports 3HD)
22:00 Μάλμε – Λουγκάνο

3ος όμιλος
22:00 Χετάφε – Βασιλεία
22:00 Τραμπζονσπόρ – Κράσνονταρ

4ος όμιλος
22:00 Αϊντχόφεν – ΛΑΣΚ Λιντς
22:00 Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Ρόζενμποργκ

5ος όμιλος
22:00 Σέλτικ – Λάτσιο (Cytavision Sports 6HD)
22:00 Ρεν – Κλουζ

6ος όμιλος
22:00 Άρσεναλ – Βιτόρια (Cytavision Sports 1HD)
22:00 Άϊντραχτ Φρανκφούρτης – Σταντάρ Λιέγης (Cytavision Sports 2HD)

Παίξε ΤΩΡΑ και πάρε BONUS €300! Ισχύει για όλους τους πελάτες της www.megabetplus.com.cy για τα μπόνους πρώτης κατάθεσης.