Home SPORTS NEWS Απάντησε με γκολ στους ρατσιστές και τους έδειξε να σιωπήσουν

Απάντησε με γκολ στους ρατσιστές και τους έδειξε να σιωπήσουν

Ο Αχμάντ Μέντες Μορέιρα της Εξέλσιορ είχε τον καλύτερο τρόπο ν’ απαντήσει στους ρατσιστές οπαδούς της Ντεν Μπος έπειτα απ’ όσα είχε ακούσει κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, η οποία μάλιστα διεκόπη για λίγα λεπτά στο πρώτο μέρος λόγω των ρατσιστικών συνθημάτων…

Ο Ολλανδός εξτρέμ της Εξέλσιορ, άκουγε ρατσιστικούς χαρακτηρισμούς από μερίδα οπαδών της Ντεν Μπος, με τον ρέφερι να διακόπτει για λίγο το ματς στο 28ο λεπτό.

Συμπαίκτες και αντίπαλοι του Μορέιρα προσπάθησαν να τον ηρεμήσουν και να του τονίσουν ότι δεν θα πρέπει να το κρατήσει στο μυαλό του κατά διάρκεια του ματς, συμβουλεύοντάς τον ν’ αδιαφορήσει και απλά να συνεχίσει το παιχνίδι.

Εκείνος, σκόραρε στο 44ο λεπτό για να βάλει προσωρινά μπροστά στο σκορ την Εξέλσιορ στο εκτός έδρας ματς της Κυριακής, ωστόσο, το τελικό σκορ ήταν το ισόπαλο 3-3…