Home SPORTS NEWS Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου


Στο Κατάρ θα πραγματοποιηθούν συνολικά 64 αγώνες στη διοργάνωση, με τον μεγάλο τελικό να είναι προγραμματισμένος για τις 18 Δεκεμβρίου.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της διοργάνωσης και τα αποτελέσματα

ΠαιχνίδιΌμιλοςΗμερομηνία/ΏραΣκορΓήπεδο
Πρώτη αγωνιστική
Κατάρ – Εκουαδόρ1οςΚυριακή,
20/11 – 18:00
0-2Στάδιο Al-Bayt, Al Khor
Αγγλία – Ιράν2οςΔευτέρα,
21/11 – 15:00
6-2Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Σενεγάλη – Ολλανδία1οςΔευτέρα,
21/11 – 18:00
0-2Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
ΗΠΑ – Ουαλία2οςΔευτέρα,
21/11 – 21:00
1-1Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Αργεντινή – Σαουδική Αραβία3οςΤρίτη,
22/11 – 12:00
1-2Στάδιο Lusail, Lusail
Δανία – Τυνησία4οςΤρίτη,
22/11 – 15:00
0-0Στάδιο Education City, Ντόχα
18:00 Μεξικό – Πολωνία3οςΤρίτη,
22/11 – 18:00
0-0974 Stadium, Ντόχα
Γαλλία – Αυστραλία4οςΤρίτη,
22/11 – 21:00
4-1Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Μαρόκο – Κροατία6οςΤετάρτη,
23/11 – 12:00
0-0Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Γερμανία – Ιαπωνία5οςΤετάρτη,
23/11 – 15:00
1-2Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Ισπανία – Κόστα Ρίκα5οςΤετάρτη,
23/11 – 18:00
7-0Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Βέλγιο – Καναδάς6οςΤετάρτη,
23/11 – 21:00
1-0Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Ελβετία – Καμερούν7οςΠέμπτη,
24/11 – 12:00
1-0Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Ουρουγουάη – Νότια Κορέα8οςΠέμπτη,
24/11 – 15:00
0-0Στάδιο Education City, Ντόχα
Πορτογαλία – Γκάνα8οςΠέμπτη,
24/11 – 18:00
3-2974 Stadium, Ντόχα
Βραζιλία – Σερβία7οςΠέμπτη,
24/11 – 21:00
2-0Στάδιο Lusail, Lusail
ΠαιχνίδιΌμιλοςΗμερομηνία/ΏραΣκορΓήπεδο
Δεύτερη Αγωνιστική
Ουαλία – Ιράν2οςΠαρασκευή,
25/11 – 12:00
0-2Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Κατάρ – Σενεγάλη1οςΠαρασκευή,
25/11 – 15:00
1-3Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Ολλανδία – Εκουαδόρ1οςΠαρασκευή,
25/11 – 18:00
1-1Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Αγγλία – ΗΠΑ2οςΠαρασκευή,
25/11 – 21:00
0-0Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Τυνησία – Αυστραλία4οςΣάββατο,
26/11 – 12:00
0-1Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Πολωνία – Σαουδική Αραβία3οςΣάββατο, 27/11 – 15:002-0Στάδιο Education City, Ντόχα
Γαλλία – Δανία4οςΣάββατο,
27/11 – 18:00
2-1974 Stadium, Ντόχα
Αργεντινή – Μεξικό3οςΣάββατο,
27/11 – 21:00
2-0Στάδιο Lusail, Lusail
Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα5οςΚυριακή,
28/11 – 12:00
0-1Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Βέλγιο – Μαρόκο6οςΚυριακή,
28/11 – 15:00
0-2Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Κροατία – Καναδάς6οςΚυριακή,
28/11 – 18:00
4-1Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Ισπανία – Γερμανία5οςΚυριακή,
28/11 – 21:00
1-1Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Καμερούν – Σερβία7οςΔευτέρα,
29/11 – 12:00
Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Νότια Κορέα – Γκάνα8οςΔευτέρα,
29/11 – 15:00
Στάδιο Education City, Ντόχα
Βραζιλία – Ελβετία7οςΔευτέρα,
29/11 – 18:00
974 Stadium, Ντόχα
Πορτογαλία – Ουρουγουάη8οςΔευτέρα,
29/11 – 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail
ΠαιχνίδιΌμιλοςΗμερομηνία/ΏραΣκορΓήπεδο
Τρίτη Αγωνιστική
Εκουαδόρ– Σενεγάλη1οςΤρίτη,
29/11 – 17:00
Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Ολλανδία – Κατάρ1οςΤρίτη,
29/11 – 17:00
Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Ιράν – ΗΠΑ2οςΤρίτη,
29/11 – 21:00
Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Ουαλία – Αγγλία2οςΤρίτη,
29/11 – 21:00
Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Αυστραλία – Δανία4οςΤετάρτη,
30/11 – 17:00
Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Τυνησία – Γαλλία4οςΤετάρτη,
30/11 – 17:00
Στάδιο Education City, Ντόχα
Πολωνία – Αργεντινή3οςΤετάρτη,
30/11 – 21:00
974 Stadium, Ντόχα
Σαουδική Αραβία – Μεξικό3οςΤετάρτη,
30/11 – 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail
Καναδάς – Μαρόκο6οςΠέμπτη,
01/12 – 17:00
Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
Κροατία – Βέλγιο6οςΠέμπτη,
01/12 – 17:00
Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan
Ιαπωνία – Ισπανία5οςΠέμπτη,
01/12 – 21:00
Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα
Κόστα Ρίκα – Γερμανία5οςΠέμπτη,
01/12 – 21:00
Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor
Γκάνα – Ουρουγουάη8οςΠαρασκευή,
02/12 – 17:00
Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah
Νότια Κορέα – Πορτογαλία8οςΠαρασκευή,
02/12 – 17:00
Στάδιο Education City, Ντόχα
Σερβία – Ελβετία7οςΠαρασκευή,
02/12 – 21:00
974 Stadium, Ντόχα
Καμερούν – Βραζιλία7οςΠαρασκευή,
02/12 – 21:00
Στάδιο Lusail, Lusail
Previous articleΖητείται ηγεσία…
Next articlePost Game: Ερείπιο με κατάντησες…!