Home SPORTS NEWS Ετοιμάζεται για τον τίτλο στη Ρουμανία ο Ηλίας

Ετοιμάζεται για τον τίτλο στη Ρουμανία ο Ηλίας

Έχουν περάσει 4 αγωνιστικές στην Β’ φάση του πρωταθλήματος (πλέι οφφ), φαίνεται να μην χάνει με τίποτε, το πρώτο του πρωτάθλημα ως προπονητής ο Ηλίας Χαραλάμπους.

Μετράει 4 στις 4 νίκες στα πλέι οφφ.

Χθες, με γκολ του Κομάν στο 16ο λεπτό, η Στεάουα του Ηλία Χαραλάμπους νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την CfR Κλουζ, αυξάνοντας την διαφορά στους 13 βαθμούς από την χθεσινή της αντίπαλο. Την ίδια απόσταση έχει και από την Κραϊόβα.

Πριν 13 μήνες πήγε στην ομάδα του Βουκουρεστίου ο Κύπριος τεχνικός, την περασμένη σεζόν την οδήγησε στην Ευρώπη, σε μερικές μέρες – εκτός συγκλονιστικού απρόοπτου- θα την ανεβάσει στο «Έβερεστ» του Ρουμανικού ποδοσφαίρου.

Η Στεάουα έχει κατακτήσει 26 πρωταθλήματα, βρίσκεται πλέον μια ανάσα απο το 27ο. Το τελευταίο της, ήταν πριν 9 χρόνια, την αγωνιστική περίοδο 2014-15.