Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Η δράση των αθλητικών τμημάτων του ΑΣΟΛ

Η δράση των αθλητικών τμημάτων του ΑΣΟΛ

Αγωνιστικές υποχρεώσεις έχουν αυτήν την εβδομάδα (09/12 – 14/12) τα πέντε από τα έξι αθλητικά τμήματα του ΑΣΟΛ.

Η ομάδα ποδοσφαίρου επανήλθε στις νίκες κόντρα στη Δόξα με τη νίκη 2-0. Αυτή την εβδομάδα έχει εκτός έδρας υποχρέωση, καθώς για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος αντιμετωπίζει στο «Αμμόχωστος» τη Νέα Σαλαμίνα. Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς και απολογισμό επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μία ήττα.

Η ομάδα πετόσφαιρας Ανδρών επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς κέρδισε την ΑΕ Καραβά με 0-3 σετ (16-25, 20-25, 23-25) και βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς. Πλέον, η προσοχή στρέφεται στη διπλή ευρωπαϊκή υποχρέωση απέναντι στην Penzugyor Budapest για τους «32» του CEV Challenge Cup. Οι αγώνες θα διεξαχθούν σήμερα και αύριο (10-11/12) στην Ουγγαρία.

Η ομάδα φούτσαλ επιστρέφει αυτή την εβδομάδα στη δράση της μετά τη διακοπή λόγων υποχρεώσεων της εθνικής ομάδας Ανδρών. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει ενώπιόν της το «αιώνιο» ντέρμπι και θέλει τη νίκη για ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα ποδοσφαίρου Γυναικών συνεχίζει το νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα. Κέρδισε εκτός έδρας και τη ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ FC LADIES με 0-5 και βρίσκεται στην 3η θέση με 27 βαθμούς. Αυτή την αγωνιστική έχει ντέρμπι απέναντι στην PYRGOS LIMASSOL FC, που βρίσκεται στη 2η θέση με 30 βαθμούς.

Η ομάδα καλαθόσφαιρας είχε διπλή υποχρέωση την περασμένη εβδομάδα και πέτυχε ισάριθμες νίκες! Αρχικά κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕΛ με 65-78 και ακολούθως κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ με 75-63! Αυτή την εβδομάδα δεν έχει αγώνα, επόμενη υποχρέωση την Τρίτη (17/12) απέναντι στον Απόλλωνα εκτός έδρας.

Η ομάδα πετόσφαιρας Γυναικών δεν τα κατάφερε απέναντι στον Παφιακό, αφού γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ (25-12, 25-12, 25-13). Σήμερα (10/12) υποδέχεται την Ολυμπιάδα Νεάπολης.