Home TOP NEWS Πρόκριση για την Ανόρθωση στα ημιτελικά

Πρόκριση για την Ανόρθωση στα ημιτελικά

Το τρίτο εισιτήριο για τα ημιτελικά του κυπέλλου Coca – Cola πήγε τελικά στην Ανόρθωση, η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια επικράτησε στον εκτός έδρας επαναληπτικό, της Νέας Σαλαμίνας με 0 -2 και με συνδυασμό με το 1-1 του “Αντώνης Παπαδόπουλος” εξασφάλισε την πρόκριση για τους “4”.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού που έγινε το απόγευμα στο “Αμμόχωστος”, η Ανόρθωση προήγθηκε νωρίς στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτο με τον Ντούρις και στο 85ο λεπτό ο Οκριασβίλι έκανε το τελικό 0-2 στέλνοντας την ομάδα του στους “4” του κυπέλλου εκεί που την περιμένει η ΟΜΟΝΟΙΑ.

Μετά το πέρας του αγώνα στο “Αμμόχωστος” η ομάδα μας έμαθε και την επόμενη  αντίπαλο της στον θεσμό του κυπέλλου, η οποία θα είναι η Ανόρθωση.

Η ομάδα μας στις 22 Απριλίου θα αντιμετώπισει το σύνολο του Τιμούρ Κετσπάγια στο  ΓΣΠ στο πρώτο από τα δύο παιχνίδια της ημιτελικής φάσης και μια βδομάδα αργότερα, στις 29 Απριλίου θα ταξιδέψει στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” για τον επαναληπτικό αγώνα.