Home TOP NEWS Νίκη και πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα για τον Ερμή

Νίκη και πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα για τον Ερμή

Στο παιχνίδι που έγινε στο Δασάκι της Άχνας και με το οποίο έπεσε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA, ο Ερμής Αραδίππου επικράτησε του Εθνικού Άχνας με 0-2.

Τo πρώτο ημίχρονο είχε φάσεις όχι όμως γκολ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής ήταν πιο ουσιαστικός και κατάφερε με τους Κονέ στο 59ο λεπτό να ανοίξει το σκορ και πέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάσει τα τέρματα του με τον Ραφίνια. Να σημειώσουμε ότι ο Εθνικός Άχνας στο 70ο λεπτό κερδίσε πέναλτι με τον Παπαγεωργίου και ο Ηλία που ανέλαβε την εκτέλεση του νικήθηκε από τον Καϊκέ.

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι και ο Ερμής κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη και τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ ο Εθνικός γνώρισε την δεύτερη του ήττα σε αυτό.