Home TOP NEWS Πρώτη νίκη για την ΕΝΠ με ανατροπή επί της ΑΕΚ

Πρώτη νίκη για την ΕΝΠ με ανατροπή επί της ΑΕΚ

Σε παιχνίδι που έγινε στο “Τάσσος Μάρκου” και με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA, η ΕΝΠ κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας της ΑΕΚ με 2-1.

Οι “βυσσινί” βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό με το γκολ του Ιβάν Τρισκόφσκι, ωστόσο παρά την ψυχρολουσία βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι “τούμπα”.

Στο πρώτο ημίχρονο η πρώτη προειδοποίηση για την εστία της ΑΕΚ ήρθε με το δοκάρι στο 38ο λεπτό, και στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές της ΕΝΠ μετουσίωσαν την υπεροχή τους πετυχαίνοντας δύο γκολ.

Στο 57ο λεπτό κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Μπαλοτέλι και στο 79ο λεπτό ο Ουντόζι έκανε την μεγάλη ανατροπή χαρίζοντας στην ΕΝΠ τους πρώτους της βαθμούς.