Home TOP NEWS Συναρπαστικό παιχνίδι στο Μακάρειο με 6 γκολ και ισοπαλία!

Συναρπαστικό παιχνίδι στο Μακάρειο με 6 γκολ και ισοπαλία!

Ένα απίθανο παιχνίδι έγινε στο Μακάρειο Στάδιο ανάμεσα στην Δόξα Κατωκοπιάς και την Καρμιώτισσα το οποίο έληξε 3-3.

Η ομάδα της Καρμιώτισσας αν κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με 0-3 εντούτοις δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη καθώς η ομάδα του Κώστα Σακκά βρήκε τον τρόπο έφτασε στην ισοφαρίση και έσωστε τον βαθμό.

Στο 33ο λεπτό η Καρμιώτισσα έκανε το 0-1 με τον Μομό Σασί, γκολ το οποίο χώρισε τις δύο ομάδες μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Ρόμο. Δεκατρία λεπτά αργότερα η Καρμιώτισσα βρήκε και πάλι δίχτυα αυτή την φορά με τον Χατζηβασίλη.

Με βάση και το σκορ και το πως είχε εξελιχθεί το παιχνίδι όλα έδειχναν ότι η Καρμιώτισσα θα είχε εύκολο απόγευμα και θα έφευγε με το “διπλό” αλλά η Δόξα είχε τις απαντήσεις και έφερε το ματς στα ίσα. Στο 67ο λεπτό μείωσε σε 1-3 με τον Κίκα, στο 89ο λεπτο με κεφαλιά του Σαντίκ έκανε το 2-3 και στην εκπνοή ο Κίκας πέτυχε το 3-3.

Με την ισοπαλία αυτή η Δόξα πήγε στους 8 βαθμούς και η Καρμιώτισσα στους 6.