Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Η δράση των τμημάτων του Σωματείου

Η δράση των τμημάτων του Σωματείου

Έξι τμήματα του Σωματείου μας έδωσαν αγώνες την εβδομάδα που μας πέρασε.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Τρίτο σερί τρίποντο πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ κερδίζοντας 1-5 την Καρμιώτισσα για την 15η αγωνιστική. Ασάντε, Παπουλής, Τζιωνής, Τιάγκο και Κούσουλος ήταν οι «πράσινοι» σκόρερ.
Η ΟΜΟΝΟΙΑ πλέον έχει 26 βαθμούς και είναι στην 4η θέση.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με 2-0 απέναντι στην ΑΕΛ-Champions.
Τα γκολ της ομάδας μας πέτυχαν από ένα σε κάθε ημίχρονο η Μαρινέλλα Παναγιώτου και η Ελίνα Παναγιώτου. Πλέον μετά από 11 αγώνες, η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει 25 βαθμούς και είναι στη 2η θέση.

ΦΟΥΤΣΑΛ
Πρώτη νίκη για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα που επικράτησε της ΑΕΚ με 6-3 στο Στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία». Σκόρερ οι Πρέα, Χ. Στυλιανού, Ιωάννου, Αλεξίου και Μαντέλλι(2).
Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε τους 4 βαθμούς σε δύο αγώνες.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ
Ασταμάτητη είναι η πετοσφαιρική μας ομάδα που πέτυχε την 10η νίκη της στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες.
Κέρδισε με 3-0 σετ (18-25, 11-25, 23-25) την Ολυμπιάς Φρενάρου εκτός έδρας και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας!

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Η ομάδα μας έδωσε δύο αναμετρήσεις σε μία εβδομάδα. Αρχικά επικράτησε με 3-2 σετ του Δικέφαλου ενώ δέχθηκε την ήττα με 3-0 σετ από την Ανόρθωση. Τα αποτελέσματα αυτά την έφεραν στη 2η θέση με 10 βαθμούς.

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΠΟΕΛ 74 – 66! Mεγάλη νίκη για την ομάδα μας στο κλειστό του Αγίου Δομετίου.
Δεκάλεπτα: 21-18, 42-36, 57-57, 74-66
ΟΜΟΝΟΙΑ (Δ.Κουκούρης): Γκαρθ 18(2), Γκαμπλ 11, Πηλακούτας 6(2), Τρετιακοβ 12(1) , Τσαφι 8 , Γεωργακούδης 19(3), Παναγίδης, Καραμπατάκης, Καραγιάννης, Στυλιανού, Χατζηλέρης.
Το «τριφύλλι» ανέβηκε στην 7η θέση με 15 βαθμούς.