Home TOP NEWS Νέα ήττα για τον Αποέλ, νίκησε την Πάφο και έπιασε κορυφή η...

Νέα ήττα για τον Αποέλ, νίκησε την Πάφο και έπιασε κορυφή η ΑΕΛ (στιγμιότυπα)

Με δύο παιχνίδια που έγιναν σε ΓΣΠ και Τσίρειο στάδιο έπεσε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι που έγινε στο ΓΣΠ ο Αποέλ γνώρισε νέα ήττα, την τρίτη συνεχόμενη αυτή την φορά από τον Εθνικό Άχνας ο οποίος επικράτησε 2-3.

Ο Λουντέμο άνοιξε το σκορ για το Αποέλ στο 11ο λεπτό αλλά ο Εθνικός με τέρματα των Μαϊντεβατς (32′) και Ζάγκμπα (37′) έδωσαν προβάδισμα στον Εθνικό Άχνας. Ο Κλωναρίδης ισοφάρισε στο 59′ για το Αποέλ για να διαμορφώσει το τελικό 2-3 για τον Εθνικό ο Ζάγκμπα στο 85′.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας που έγινε στο Τσίρειο στάδιο η ΑΕΛ κατάφερε με ένα γκολ του Νταβόρ Ζντραφκόφσκι στο 47′ να καθορίσει το τελικό αποτέλεσμα.

Η Πάφος ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές αφού στο 65′ αποβλήθηκε ο Πάνιτς. Στις καθυστερήσεις, ο Μπάμπιτς εκτέλεσε πέναλτι για την ΑΕΛ για να το αποκρούσει ο Ρούτκο.