H Ομόνοια ενημερώνει για την αγωνιστική δράση των αθλητικών της τμημάτων.

Αναλυτικά:

«Επτά τμήματα του ΑΣΟΛ είχαν αγώνες την εβδομάδα που μας πέρασε.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΑΔΝΡΕΣ
Νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στην ΑΕΚ πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ για την 4η αγωνιστική της β’ φάσης. To νικητήριο γκολ πέτυχε ο Τζιωνής στο 71’. Η ομάδα μας εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση με 66 βαθμούς.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Nίκη με 4-0 απέναντι στη Λευκοθέα Λατσιών για την προτελευταία αγωνιστική. Δύο τέρματα πέτυχε η Τομά (34′, 59′) και από ένα η Όλγα (53′) και η Μαρινέλλα Παναγιώτου (69′). Η ομάδα μας είναι 3η με 43 βαθμούς.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ
H ΟΜΟΝΟΙΑ δεν καταλαβαίνει τίποτα. Την Καθαρά Δευτέρα κέρδισε και την Ανόρθωση με 3-1 στο «ΣΤΑΔΙΟ ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ –ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» πετυχαίνοντας την 21η της νίκη σε 21 αγώνες. Την Παρασκευή πέτυχε την 22η σερί νίκη της επικρατώντας στην Κλειστή Αίθουσα «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» του Green Air Παφιακού με 0-3 σετ. Πλέον οι «πράσινοι» αναμένουν την παραλαβή του 5ου πρωταθλήματος στις 26 Μαρτίου.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
H ομάδα μας κέρδισε με 0-3 σετ τον Εθνικό Λατσιών για την 12η αγωνιστική. Το αποτέλεσμα αυτό τη διατήρησε στην 3η θέση με 23 βαθμούς.

ΦΟΥΤΣΑΛ
Με νίκη της ομάδας μας με 2-8 έληξε το παιχνίδι απέναντι στην Αραράτ. Σκόρερ οι Μαντέλι (3) ,Τάχα Ελ Κέμπε (3), Μανώλη και Αλεξίου. Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στη 2η θέση με 28 βαθμούς.

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Εκτός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα με 82-67 για την καλαθοσφαιρική μας ομάδα.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-19, 44-38, 63-57, 82-67
Στην 6η θέση ολοκλήρωσε την φετινή της παρουσία η ΟMONOIA.

eSports
Μία νίκη (1-4 τη Δόξα), δύο ισοπαλίες (2-2 με Ιωνικό, 1-1 με Άρη) και μία ήττα (0-1 με Greek Freakz) ο απολογισμός της ομάδας μας αυτή την εβδομάδα. Βρίσκεται στην 3η θέση με 43 βαθμούς».