Home TOP NEWS Ήττα του Απόλλωνα από την Πάφο FC, νίκησε την Δόξα ο Ολυμπιακός

Ήττα του Απόλλωνα από την Πάφο FC, νίκησε την Δόξα ο Ολυμπιακός

Με δύο παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της β’ φάσης του πρωταθλήματος CYTA, τα οποία έγινα σε ΓΣΠ και Τσίρειο Στάδιο.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι ο Ολυμπιακός συνέχισε με τα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας της Δόξας Κατωκοπιάς με 1-0, με γκολ που πέτυχε ο Πεχλιβάνης στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης. Με τη νίκη αυτή οι “μαυροπράσινοι” του Νεντίμ Τούτιτς άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς από την Δόξα στο +4 και έκαναν άλλο ένα βήμα παραμονής.

Στο άλλο ματς που έγινε στο Τσίρειο και στο οποίο ήταν στραμμένο το ενδιαφέρον όλων των φίλων του ποδοσφαίρου, η Πάφος FC “πλήγωσε” τον Απόλλωνα μέσα στο “σπίτι” του στην επιστροφή των οργανωμένων οπαδών του. Για τους νικητές σκόραραν οι Ζαίρο στο 62ο λεπτό και στο 90+2 ο Aλ Γκαντιουί ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της Πάφου. Με την ήττα αυτή ο Απόλλωνας δίνει την ευκαιρία στις άλλες ομάδες που τον ακολουθούν να πλησιάσουν.