Home TOP NEWS Στο Final – 4 η ΟΜΟΝΟΙΑ και… φουλάρει για νταμπλ!

Στο Final – 4 η ΟΜΟΝΟΙΑ και… φουλάρει για νταμπλ!

Κέρδισε και στο δεύτερο προημιτελικό του Κυπέλλου την Αναγέννηση Δερ.

ΣΤΑΔΙΟ «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ»: ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 3-0 (25-18, 25-19, 25-13)

Η Ομόνοια είναι η πρώτη ομάδα που προκρίνεται στο final –4 του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Α Ανδρών. Την Πέμπτη 07 Απριλίου 2022 κέρδισε στο Στάδιο «ΤΑΣΣΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» με 3-0 σετ  σε 66’ την Αναγέννηση Δερ. και σε συνδυασμό με τη νίκη τη Δευτέρα 04 Απριλίου 2022 στη Δερύνεια προκρίθηκε και πάει φουλ για νταμπλ.  Η Ομόνοια αναμένει να μάθει τον αντίπαλό της στον ημιτελικό το ερχόμενο Σάββατο 09 Απριλίου 2022 στην κλήρωση.

Η Αναγέννηση Δερ. μετά την ήττα της Πέμπτης ολοκλήρωσε τις  υποχρεώσεις της τη σεζόν 2021-2022.

Οι  πρωταθλητές «καθάρισαν» εύκολα τα δυο πρώτα σετ κερδίζοντας με 25-18 και 25-19 σε 21’ και 24’ αντίστοιχα κλειδώνοντας την πρόκριση. Στο τρίτο σετ οι δυο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, βάζοντας τους παγκίτες. Η Ομόνοια ξέφυγε στο σκορ 16-06 , 20-09 για να κερδίσει τελικά με  25-13 σε 21’ εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-0 σετ.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Σ. ΣΑΒΒΑ):Soouza, Αλεξίου, Ελευθερίου, Leontyev, Προδρόμου, Lescov – Λίμπερο 1: Παπαχριστοδούλου, Λίμπερο 2: Χατζηφιλίππου – Αλλαγές: Λοϊζου, Φαούτας, Μαυρομμάτης

AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Tόφια, Fellahoglu, Αntonic  Jackson, Κούρμουζος, Shvalev – Λίμπερο 1: Παπαϊωάννου, Λίμπερο 2: Αποστόλου – Αλλαγές: Βερέϊς, Τζωρτζής, Μπέης.