Home TOP NEWS Η τεράστια νίκη του Άρη, η δύσκολη επικράτηση της ΑΕΚ και η...

Η τεράστια νίκη του Άρη, η δύσκολη επικράτηση της ΑΕΚ και η βαθμολογία

Στους χθεσινούς αγώνες ο Άρης Λεμεσού νίκησε ως φιλοξενούμενος τον Απόλλωνα με 3-0 στο Τσίρειο Στάδιο και με 15 βαθμούς, ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Τρίτος με 14 βαθμούς ο Απόλλων, στους 17η πρωτοπόρος Πάφος F.C.

Κακόριν, Τζαβέ και Στεπίνσκι (με πέναλτι) πέτυχαν τα τέρματα των νικητών στο 75′, στο 89′ και στο 90′ αντίστοιχα.

Νίκη και για την ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού με 4-2. Στους 13 βαθμούς ανέβηκε η ΑΕΚ, στους 4 έμεινε ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2- 0 στο πρώτο ημίχρονο από αυτογκόλ του Καρτασιάν και γκολ του Τρισκόφσκι. Ο Ολυμπιακός, με τους Χέντρικς και Ψύχα ισοφάρισε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (50′ και 56′), με την ΑΕΚ να φτάνει στη νίκη στις καθυστερήσεις με τους Λόπες και Τρισκόφσκι να σκοράρουν στον επιπρόσθετο χρόνο.