Home TOP NEWS Aπολογισμός 18ης αγωνιστικής

Aπολογισμός 18ης αγωνιστικής

Με την αναμέτρηση της Νέας Σαλαμίνας με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου άνοιξε σήμερα η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Στάδιο N. Papas Group «Αμμόχωστος – Επιστροφή» η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 2-0 και έφτασε στους 25 βαθμούς.

Το Σάββατο, Ανόρθωση και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες 0-0 σε αγώνα για τη 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Πρώτη με 41 βαθμούς η ΑΕΚ ενώ η Ανόρθωση είναι στην 9η θέση.

Νέα νίκη για την Ομόνοια, 2-0 τη Δόξα από τέρματα των Φελίπε και Μπάρκερ και άνοδος στους 31 βαθμούς. Στους 12 βαθμούς η Δόξα.

Την Κυριακή, στο Στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ η ΑΕΛ νίκησε με 1-0 τον ΑΠΟΕΛ από γκολ που πέτυχε στο 55ο λεπτό ο Ανδρέας Μακρής.

Με την επιτυχία της η ΑΕΛ ανέβηκε στους 25 βαθμούς, παρέμεινε στους 40 βαθμούς και στη δεύτερη θέση ο ΑΠΟΕΛ.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της Κυριακής, στο Στάδιο «Στέλιος Κυριακίδης» Πάφος FC και Απόλλωνας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ζάιρο (4′) και Ναμέ (70′) και για τους φιλοξενούμενους με πέναλτι ο Σαχάρ στο 49ο λεπτό και στο 90+5 o Χαμάς.

Με δύο αναμετρήσεις που τέλειωσαν ισόπαλες 0-0 ολοκληρώθηκε χθες η 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ ο Άρης φιλοξένησε τον Ακρίτα Χλώρακας και οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.

Στο Στάδιο ΓΣΠ ο Ολυμπιακός φιλοξένησε την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.