Home TOP NEWS Στους «8» του κυπέλλου το Αποέλ – Σήμερα βγαίνει το τελευταίο εισιτήριο

Στους «8» του κυπέλλου το Αποέλ – Σήμερα βγαίνει το τελευταίο εισιτήριο

Με τον αγώνα Αποέλ – Άρης συνεχίστηκε χθες στο Στάδιο ΓΣΠ το πρόγραμμα της β’ φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’ – Β’ Κατηγορίας και ο ΑΠΟΕΛ μετά το νικηφόρο 4-2, εξασφάλισε εισιτήριο πρόκρισης για την προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Στο 18ο λεπτό ο Στεπίνσκι άνοιξε το σκορ για τον Άρη, στο 27ο λεπτό ο Κβιλιτάια ισοφάρισε σε 1-1 και στο 37ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε προβάδισμα, 2-1 για τον ΑΠΟΕΛ.

Στο 39ο λεπτό ο Ντάλσιο πέτυχε το 3-1 για τον ΑΠΟΕΛ και στο 83ο λεπτό ο Εφραίμ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Άρης μείωσε σε 4-2 με τον Μποάκιε.

Σε εκκρεμότητα βρίσκεται ο αγώνας Ανόρθωση – ΕΝ Παραλιμνίου που θα διεξαχθεί σήμερα, Πέμπτη 19 Ιανουαρίου, και ώρα 19:00. Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από την CableNet.