Home TOP NEWS Επέστρεψε στις νίκες και… περιμένει ΟΜΟΝΟΙΑ!

Επέστρεψε στις νίκες και… περιμένει ΟΜΟΝΟΙΑ!

Η Μίντιλαντ το απόγευμα της Κυριακής(13/8) έδωσε τον τέταρτο της αγώνα στον θεσμό του πρωτάθληματος με αντίπαλο την Vejle και κατάφερε να κερδίσει χάρη στα γκολ του Simsir και Franculino.

Το σύνολο του Thomas ThomasBerg με την χθεσινή του νίκη κατάφερε να επιστρέψει στα  στα νικηφόρα αποτέλεσματα μετά από δύο σερί ήττες, εκ των οποίων η μία ήταν την περασμένη Πέμπτη από την ΟΜΟΝΟΙΑ για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Conference League.

Στο 9ο λεπτό η Μίντιλαντ έχασε μεγάλη ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ, ωστόσο ο Cho Gue-Sung απώλεσε πέναλτι. Η αντίπαλος μας τελικά κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 51ο λεπτό με τον Simsir και 8λεπτά μετά ο  Franculino ανέβασε τον δείκτη το σκορ στο 2-0. Στο 78ο λεπτό ο Cabezas αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη και στο 83ο ο Onugkha διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.