Home TOP NEWS Υποχρεώσεις για Καρίμ και Σεμέδο απόψε

Υποχρεώσεις για Καρίμ και Σεμέδο απόψε

Δύο από τους τέσσερεις Διεθνείς μας έχουν απόψε υποχρεώσεις με τις Εθνικές τους ομάδες στο Asian Cup και στο Copa Africa.

Πρώτος θα ριχθεί στην “μαχή” ο Γουίλι Σεμέδο. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Πράσινου Ακρωτηρίου αντιμετωπίζει στις 16:00 την Μοζαμβίκη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Copa Africa. Η Εθνική του Σεμέδο στο πρώτο παιχνίδι νίκησε με 1-2 την Γκάνα με τον ποδοσφαιριστή μας να παίζει για 15λεπτά.

Στις 19:30 η Εθνική Ιράν στην οποία αγωνίζεται ο Καρίμ Ανσαριφάρντ θα αναμετρηθεί με την αντίστοιχη ομάδα του Χονγκ Κογνκ με τους Ιρανούς θέλουν να πέτυχουν άλλη μια νίκη για να “κλειδώσουν” την πρόκριση τους. Να σημειώσουμε ότι, ο Καρίμ στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο την Παλαιστίνη αγωνίστηκε για 45λεπτά και στο 2ο λεπτό είδε δίχτυα.

Να σημειώσουμε ότι χθες βράδυ αγωνίστηκε ο Κασάμα για 64λεπτά στην ήττα της Εθνικής Γουινέας Μπισάου από την Ισημερινή Γουινέα, ενώ ο Ουζόχο είδε τη νίκη της ομάδας του με 0-1 επί της Ακτής Ελεφαντοστού από τον πάγκο.