Home TOP NEWS Ισοπαλίες σε ΓΣΠ και “Αμμόχωστος”, νίκησε ο Εθνικός Άχνας

Ισοπαλίες σε ΓΣΠ και “Αμμόχωστος”, νίκησε ο Εθνικός Άχνας

Με τρία παιχνίδια συνεχίστηκε η 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA, η οποία ξεκίνησε από χθες Κυριακή και θα ολοκληρωθεί αύριο (6/2) την Τρίτη.

Στις σημερινές τρεις αναμετρήσεις που έγιναν σε ΓΣΠ, “Αμμόχωστος” και στο Δασάκι της Άχνας καταγράφηκαν δύο ισοπαλίες και μία νίκη αντίστοιχα.

Στο ντέρμπι της Λευκωσίας, ο Αποέλ και η ΑΕΚ πέτυχαν από δύο και έμειναν στην ισοπαλία 2-2. Ο Ντβάλι άνοιξε το σκορ, ο Τρισκόφκσι έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Πέτροβιτς έδωσε προβάδισμα ξανά στον Αποέλ για να έρθει ο Φακούντο Σάντσεζ να ισοφαρίσει.

Στο “Αμμόχωστος” ο Οθέλλος και η Δόξα έμειναν στο ισόπαλο 0-0. Ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμία ομάδα στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή τους στην πρώτη κατηγορία.

Στο Δασάκι της Άχνας ο Εθνικός επικράτησε με 4-1 της ΑΕΖ. Ο Ριστέφσκι άνοιξε το σκορ, ο Κάστρο ισοφάρισε για τους φιλουξενούμενος, ενώ Μπίκερ διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Μπίκερ και ο Μάριος Ηλία διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.