Home TOP NEWS Μια ισοπαλία, τρεις νίκες και η συμμετοχή των δρομέων στον Μαραθώνιο Αγίας...

Μια ισοπαλία, τρεις νίκες και η συμμετοχή των δρομέων στον Μαραθώνιο Αγίας Νάπας (Απολογισμός τμημάτων)

Πέντε αθλητικά τμήματα του ΑΣΟΛ είχαν υποχρεώσεις την εβδομάδα που μας πέρασε.

Η ομάδα ποδοσφαίρου εξήλθε ισόπαλη 1-1 απέναντι στην Πάφος FC για την 5η αγωνιστική της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 59 βαθμούς.

Η ομάδα πετόσφαιρας Ανδρών κέρδισε και στον επαναληπτικό ημιτελικό του Κυπέλλου την ΑΕ Καραβά με 3-2 σετ (27-25, 20-25, 14-25, 25-17, 08-15) και προκρίθηκε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον Παφιακό.

Η ομάδα ποδοσφαίρου Γυναικών κέρδισε την ΑΕΖ Χρυσομηλιά με 7-0 και τερμάτισε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς.

Η ομάδα πετόσφαιρας Γυναικών κέρδισε με 3-1 σετ (21-25, 17-25, 25 -14, 18-25) την Ε.Ν.Α Αθανασίου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Το τμήμα Δρομέων έτρεξε στον Μαραθώνιο της Αγίας Νάπας για τη στήριξη των ατόμων με αυτισμό. Στο αγωνιστικό μέρος είχαμε συμμετοχή σε όλες τις αποστάσεις 21km, 10km και 5km. Πέντε δρομείς μας, οι Νικόλας Γεωργίου, Νικολέττα Λοΐζου, Ευάγγελος Θεοδώρου, Στυλιανός Κυπριανού και Χαράλαμπος Νικολάου ανέβασαν την ομάδα μας στο βάθρο στις ηλικιακές τους κατηγορίες!