Home Uncategorized Ισοφαρίστηκε στο 90’+3′ αλλά κέρδισε με γκολ από το κέντρο στην επόμενη...

Ισοφαρίστηκε στο 90’+3′ αλλά κέρδισε με γκολ από το κέντρο στην επόμενη φάση

Castellanos venezuela

Συναρπαστικό φινάλε σε αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Νεανίδων U17 που διεξάγεται στην Ιορδανία. Η Βενεζουέλα κέρδισε 2-1 το Καμερούν, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου, με το ματς να κρίνεται στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα από τη Λατινική Αμερική προηγήθηκε στο 23ο λεπτό από απευθείας εκτέλεση φάουλ της αρχηγού της ομάδας, Deyna Castellanos, γκολ με το οποίο όλα έδειχναν πως θα της δώσει τη νίκη. Οι κοπέλες του Καμερούν όμως ισοφάρισαν στο 90’+3′ με τακουνάκι της Alexandra Takounda μέσα από τη μικρή περιοχή και πανηγυρίστηκε έξαλλα. Δεν κράτησε για πολύ η χαρά τους όμως, αφού η Denya σκόραρε στην επόμενη φάση για τη Βενεζουέλα με ένα εκπληκτικό τρόπο. Η αρχηγός της ομάδας, με τη σέντρα μετά το γκολ της ισοφάρισης, έκανε το σουτ από το κέντρο του γηπέδου και σκόραρε, χαρίζοντας της έτσι την πρώτη νίκη στη διοργάνωση.