Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ “Διπλό” στη Λεμεσό με χατ-τρικ του Κατσαντώνη

“Διπλό” στη Λεμεσό με χατ-τρικ του Κατσαντώνη

Με τη νίκη έφυγε από τη Λεμεσό η ΟΜΟΝΟΙΑ U19, κερδίζοντας τον Άρη με 4-1, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων. Η ομάδα μας ανέβηκε στην 2η θέση, όμως παρέμεινε στο -6 από την κορυφή, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε, με τις πιθανότητες της για τον τίτλο να είναι ελάχιστες. Ακόμη και με το τρία στα τρία, οι “πράσινοι” για να πάρουν την πρωτιά θα χρειαστεί η ΑΕΛ να μαζέψει λιγότερο από τρεις βαθμούς.

Στο αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης τώρα, το “τριφύλλι” πήρε προβάδισμα νωρίς, με σκόρερ τον Ανδρέα Κατσαντώνη στο 6′, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 25ο λεπτό. Εννέα λεπτά αργότερα η ομάδα μας πέρασε πάλι μπροστά στο σκορ, με τον Κατσαντώνη να βρίσκει για δεύτερη φορά δίχτυα στο ματς. Ο νεαρός επιθετικός μάλιστα σκόραρε και στο 52′, κάνοντας έτσι χατ-τρικ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό με τέρμα του Κυριάκου Χριστοδούλου.