Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πρώτο στραβοπάτημα

Πρώτο στραβοπάτημα

Fut-U21-Sotira (25)

Την πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα Νέων U21 δέχθηκε στην 3η αγωνιστική η ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι πράσινοι δέχθηκαν την ήττα στο Μελκονιάν από τον Αραράτ με 4-1. Στους έξι βαθμούς έμεινε η ομάδα μας, τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Μόλις στο 1ο λεπτό η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε στο σκορ με τέρμα του Απόστολου Αποστόλου. Κρατούσε για 20 λεπτά το 1-0, όμως στο 21ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση. Ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Αραράτ διπλασίασε τα τέρματα του.

Με την έναρξη της επανάληψης, στο πρώτο λεπτό, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 3-1, ενώ στο 29ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 4-1. Στη συνέχεια δεν κατάφεραν να μειώσουν και να ξαναμπούν στο παιχνίδι οι πράσινοι και έτσι δέχθηκαν την ήττα.

Η αρχική πεντάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ: ΣΑΒΒΑΣ ΠΟΓΙΑΤΖΙΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΑΒΒΑ, ΘΕΡΑΠΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΚΟΝΤΟΔΗΜΗΤΡΟΣ.