Home TOP NEWS Άνετη επικράτηση της Ανόρθωσης επί του Ολυμπιακού – Νίκη με ανατροπή η...

Άνετη επικράτηση της Ανόρθωσης επί του Ολυμπιακού – Νίκη με ανατροπή η Δόξα

Μια άνετη νίκη επί του Ολυμπιακού πέτυχε η Ανόρθωση, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Η ομάδα της Αμμοχώστου παίζοντας εντός έδρας επικράτησε με 5-1 και ανέβηκε στην κορυφή με 23 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχου στο 35′ ο Douglas Ferreira και στο 51′ ο Euben Rayos διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Sto 69′ ο Romeu Torres μείωσε για τους “μαυροπράσινους”, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Demba Camara έδωσε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην “μεγάλη κυρία”. Ο ίδιος παίκτης στο 75′ βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα, ενώ στο 88′ έκανε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε τα  στιγμιότυπα από την αναμέτρηση που διεξήχθη στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”:

Στο Μακάρειο η Δόξα κέρδισε 4-2 με ανατροπή τον Εθνικό Άχνας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 28′ με τέρμα του Stoychev, με την ομάδα της Κατωκοπιάς να περνάει μπροστά στο σκορ με δύο γρήγορα γκολ στην επανάληψη. Στο 47′ ο Zati ισοφάρισε και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Sadik έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Παπαγεωργίου έφερε το ματς στα ίσα στο 71′, όμως η Δόξα πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 76′ με γκολ του Μουκτάρη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82′ o Sadik, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.