Home TOP NEWS Νίκη στις καθυστερήσεις για Ανόρθωση

Νίκη στις καθυστερήσεις για Ανόρθωση

Διατήρησε το αήττητο της η Ανόρθωση παίρνοντας τη νίκη με 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα κόντρα στην Αλκή. Η κυρία βρέθηκε να χάνει από το 53ο λεπτό με ωραίο γκολ του Τιγκρούτζια. Ο Σισέ έφερε το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους στο 73ο λεπτό και η νίκη ήρθε στο 90’+1′ με γκολ του Αμπντουλάγιεφ.

Πάφος και Εθνικός πήραν από ένα βαθμό. Ο μεταξύ τους αγώνας ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο 0-0. Μετά το σημερινό ματς, η Πάφος βρίσκεται στην 6η θέση με 20 βαθμούς και ο Εθνικός στην τελευταία με 6.

Η Δόξα πέτυχε το διπλό κόντρα στον Ερμή (1-2) με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ερμής προηγήθηκε με τον Ράντου στο 10′ και οι φιλοξενούμενοι πήραν τους βαθμούς στην επανάληψη. Πρώτα ο Μπεράτ σκόραρε στο 74′ και ακολούθησε μετά ο Μπέτζαμιν στο 87′.