Home SPORTS NEWS Το πήρε στην παράταση η Μπάγερν, το “καθάρισε” όμως ο Ρονάλντο

Το πήρε στην παράταση η Μπάγερν, το “καθάρισε” όμως ο Ρονάλντο

Η Μπάγερν Μονάχου πήγε στη Μαδρίτη με το εις βάρος της 2-1 στο πρώτο παιχνίδι, όμως απάντησε με το ίδιο νόμισμα και έστειλε τον επαναληπτικό στην παράταση. Εκεί όμως το “καθάρισε” ο Ρονάλντο, που με χατ-τρικ έδωσε την πρόκριση στην Ρεάλ, που κέρδισε με 4-2, σκορ που διαμόρφωσε ο Ασένσιο.

Οι “βαυαροί” προηγήθηκαν στο σκορ με πέναλτι του Λεβαντόφσκι στο 53′, ο Ρονάλντο ισοφάρισε στο 76′, όμως με αυτογκόλ του Ράμος δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα. Στο 84′ ο Βιδάλ αποβλήθηκε και η Μπάγερν πήγε στην παράταση με αριθμητικό μειονέκτημα. Στο 105′ ο Ρονάλντο πέτυχε το 2-2, τέρμα όμως που δεν έπρεπε να μετρήσει αφού ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 110′ ο Πορτογάλος έκανε χατ-τρικ, με το μισό γκολ να ανήκει στον Μαρσέλο! Στο 112′ ο Ασένσιο με προσωπική ενέργεια έκανε το 4-2.