Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Με νίκη ανατροπή του Ερμή ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική (video)

Με νίκη ανατροπή του Ερμή ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική (video)

Στον αγώνα ο οποίος ολοκλήρωσε τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας, η ομάδα της Αραδίππου νίκησε με 3-1 την Αλκή και πήρε τους πρώτους της τρεις βαθμούς στο Πρωτάθλημα.

Διαβάστε για τους Κατελάρη, Δημητρίου και Χριστούδια, που αγωνίστηκαν στον αποψινό αγώνα.

Στον -6 και στην τελευταία θέση της βαθμολογίας παρέμεινε η Αλκή.

Η ομάδα της Λάρνακας ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 2ο λεπτό με το Μάριο Δημητρίου ο οποίος πλάσαρε από κοντά, εκμεταλλευόμενος λάθος στην άμυνα του Ερμή.

Ο Ερμής κατάφερε να ανατρέψει τα σε βάρος του δεδομένα πριν τελειώσει το ημίχρονο με τέρματα των Ενρίκε στο 37΄ και του Ζάρκοβιτς στο 45΄. Και οι δύο σκόραραν με κεφαλιές.

Το τελικό 3-1 το διαμόρφωσε στο 81΄ με σουτ μέσα απο την περιοχή ο Λουίς Μοράν.

ΕΡΜΗΣ: Αραμπατζής, Μαχράτζε, Ζάρκοβιτς, Ντε Πίνα, Μπεμπά (89΄ Πίτσιλλος), Τσίνα, Αζεβέδο (76΄ Αλίμι), Μοράν, Ενρίκε, Σεσίνια (62΄ Στ. Δημητρίου), Παουλίνιο.

ΑΛΚΗ: Στυλιανού, Χριστούδιας (51΄ Λίλλης), Φυλακτού, Δημητρίου, Καστάνας, Λαϊφης, Χριστοφίδης, Κονομής (69΄ Αναστασίου), Χριστοφή (45΄ Κατελλάρης), Γκουαϊμόρ, Κυπριανού.

Η βαθμολογία:

#  Όνομα Ομάδας  Αγώνες  Νίκες  Ισοπαλία  Ήττες  Τέρματα Υπέρ  Τέρματα Κατά  Βαθμοί