Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Μεγάλη νίκη στο τελευταίο της παιχνίδι

Μεγάλη νίκη στο τελευταίο της παιχνίδι

a105

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα Elite U13 η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στη 14η αγωνιστική οι πράσινοι κέρδισαν την ΑΕΠ με 6-1 κλείνοντας τη δύσκολη αυτή χρονιά με τους πάρα πολλούς αγώνες ευχάριστα. Ο δρόμος για την εξάρα άρχισε με τον Εμμανουήλ Χρυσοστόμου που άνοιξε νωρίς το σκορ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα μας. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο ο Χρίστος Καρατζιάς διπλασίασε τα τέρματα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Στην επανάληψη οι μικροί δεν σταμάτησαν πετυχαίνοντας το 4-0 με τέρματα των Εμμανουήλ Χρυσοστόμου και Κωνσταντίνου Μενοίκου. Η Παφίτικη ομάδα μείωσε σε 4-1, σκορ που δεν κράτησε για πολύ αφού οι Μάριος Χαραλάμπους και Μάμας Λοΐζου πέτυχαν από ένα τέρμα ανεβάζοντας το δίχτυ του σκορ στο  6-1.

Ο Γιάννης Λούρας, προπονητής των πράσινων έμεινε ευχαριστημένος από την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του. Οι παίκτες της συγκεκριμένης ομάδας του χρόνου θα αγωνίζονται σε αυτή των U15!