Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έμεινε στην ισοπαλία η ΟΜΟΝΟΙΑ U17

Έμεινε στην ισοπαλία η ΟΜΟΝΟΙΑ U17

Στιγμιότυπο από τον σημερινό αγώνα

Στην ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ έμεινε η ΟΜΟΝΟΙΑ, στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος κάτω των 17 ετών. Οι πράσινοι ήταν άτυχοι αφού ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλο, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν το 2ο τους τρίποντο στο νέο πρωτάθλημα.

Η ΠΑΕΕΚ ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο και πήρε θέση οδηγού, κάτι που προσπάθησε η ομάδα μας να αλλάξει στη συνέχεια. Στο ημίχρονο ο Χάρης Καλλικάς ζήτησε συγκεκριμένα πράγματα από τους παίκτες του και τελικά το γκολ για τους πράσινους ήρθε στην επανάληψη, με δράστη τον Παύλο Πιτταρά.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχισε να ασκεί πιέσεις στην αντίπαλη περιοχή, όμως το 1-1 δεν άλλαξε. Άδικο χαρακτηρίστηκε το σκορ από τους ανθρώπους της ομάδας.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Χ.Καλλικάς): Χρ.Κουκουμάς, Ν.Χανναππάς, Π.Πιτταράς, Ν.Βιολάρης, Αλ.Μυλωνάς, Π.Αντωνίου, Π.Κοντολέυτερος, (Μ.Κλαρκ), Χ.Χαραλάμπους, (Β.Νικολάου), Αλ.Ηροδότου, Γ.Ζελίδης, (Γ.Στυλιανού), Α.Ονησιφόρου

*Ακολουθεί φωτορεπορτάζ και βίντεο με το γκολ της ομάδας.