Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ισοπαλία και πλέον… μπαράζ

Ισοπαλία και πλέον… μπαράζ

U13a-VSapoel (38)

Είχαμε πει ότι μόνο με νίκη επί του ΘΟΪ θα είχε ουσιαστικό νόημα η νίκη επί του αιώνιου αντιπάλου την περασμένη εβδομάδα, γιατί μόνο έτσι η ομάδα μας θα κρατιόταν στη μάχη της πρωτιάς στον όμιλο Λευκωσίας. Οι πράσινοι σε αυτή την αγωνιστική έμεινα στην ισοπαλία 1-1 με την ομάδα της Λακατάμιας και πλέον θα τερματίσουν στη 2η θέση, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων στις τελευταίες δύο αγωνιστικές.

Η ομάδα μας πλέον δεν έχει ελπίδες για την πρωτιά που οδηγεί απευθείας στο Πρωτάθλημα Elite και  θεωρούμε ότι πρέπει να αρχίσει να βλέπει τους αγώνες μπαράζ που θα έχει μπροστά της για να πάρει την πρόκριση και αυτή στο Elite.

Στα του αγώνα τώρα, η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ιάσονα Ορφανίδη, όμως στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους ο αντίπαλος ισοφάρισε. Στην επανάληψη δεν είχαμε καμία αλλαγή στο σκορ και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.