Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Δύο 8άρες κορυφής και μια τρελή ανατροπή

Δύο 8άρες κορυφής και μια τρελή ανατροπή

Aca-U17-pr-latsia (16)

Ο απολογισμός των ομάδων της ακαδημίας από τις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής στα Πρωταθλήματα των μικρότερων ηλικιών είναι 3 νίκες και 3 ήττες. Αναβλήθηκε το παιχνίδι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ U15, ενώ ρεπό είχε η ΟΜΟΝΟΙΑ U13α.

Μπορεί οι ομάδες κάτω των 17 ετών να έβαλαν από 8 γκολ και να βρίσκονται στην κορυφή, αλλά από τις νίκες ξεχωρίζει η μεγάλη ανατροπή των μικρών της β’ ομάδας U13.

Για το Πρωτάθλημα U13, στον Α’ όμιλο Λευκωσίας, η ομάδα μας μπορεί να έχανε από το πρώτο ημίχρονο με 2-0 και μέχρι το 56 λεπτό να μην είχε μειώσει στο σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά (στην ηλικία των U13 κάθε ημίχρονο διαρκεί 35 λεπτά) έκανε τη μεγάλη ανατροπή. Η ΟΜΟΝΟΙΑ (2) με τέσσερα γκολ σε διάστημα 15 λεπτών κέρδισε το Διγενής, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από αυτή που πέτυχε στην πρεμιέρα. Ήττες για τις ομάδες μας σε Λάρνακα και Λεμεσό, στις δύσκολες αναμετρήσεις που είχαν.

Αναβλήθηκε λόγω του καιρού η αναμέτρηση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ U15. Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος U17 για την ομάδα μας, που πέτυχε 8άρα και πάτησε κορυφή. Στο προαιρετικό U17, η ΟΜΟΝΟΙΑ πέρασε εύκολα με 8άρα και διατηρήθηκε στην 1η θέση. Ήττα στην Πάφο για τους Νέους. Στην 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος U21 η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν είχε βαθμολογικό κέρδος.