Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκησε και ανέβηκε στους 13 βαθμούς

Νίκησε και ανέβηκε στους 13 βαθμούς

U13-Larnaca

Νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ U13 του Κλιμακίου Λάρνακας στη 13η αγωνιστική του Α’ Ομίλου Λάρνακας-Αμμοχώστου. Η ομάδα μας κέρδισε στην έδρα της με 2-1 την ΑΕΚ και ανέβηκε στους 13 βαθμούς.

Μόλις στο 2ο λεπτό, με γκολ του Ανδρέα Ιωάννου, η ΟΜΟΝΟΙΑ πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι. Η απάντηση της ΑΕΚ ήρθε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Οι πράσινοι δεν είχαν πει όμως την τελευταία τους λέξη και πέτυχαν δεύτερο γκολ πέντε λεπτά πριν το τέλος, κερδίζοντας τον αγώνα. Σκόρερ ο Κυριάκος Καδής, που έφτασε τα 10 γκολ φέτος.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΕΖΟΣ, ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΡΙΣΤΑΚΗ, ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΔΗΣ, ΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ, ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΣΙΑΚΑΛΛΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΨΥΛΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ.