Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Η πρώτη ήττα την έριξε από την κορυφή

Η πρώτη ήττα την έριξε από την κορυφή

Aca-U13-a-Thoi (4)

Με ήττα επέστρεψε στη δράση η ΟΜΟΝΟΙΑ U13, που στο ντέρμπι κορυφής του Πρωταθλήματος Premier με αντίπαλο την Ανόρθωση έχασε εκτός έδρας με 2-1. Η ομάδα μας δέχθηκε την πρώτη της ήττα, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να την ρίξει από την κορυφή και πλέον δεν είναι στα πόδια της η υπόθεση τίτλος.

Στη βαθμολογία πλέον 1η είναι η ομάδα της Αμμοχώστου, με τους πράσινους να είναι στο -1. Απομένουν πέντε αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος και η ΟΜΟΝΟΙΑ θα παλέψει μέχρι το τέλος για τον τίτλο.

Στα του αγώνα, η ομάδα του Χάρη Καλλικά έμεινε πίσω στο σκορ στο 55ο λεπτό, όμως δύο λεπτά αργότερα απάντησε με γκολ του Στέφανου Ιωάννου. Η Ανόρθωση όμως πέτυχε γκολ έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 70λέπτου και πήρε τη νίκη με 2-1.

Στην επόμενη αγωνιστική η ΟΜΟΝΟΙΑ υποδέχεται την προτελευταίο στη βαθμολογία Απόλλωνα, ενώ η Ανόρθωση αντιμετωπίζει στην Πάφο την τοπική ομάδα.