Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 5-5

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 5-5

Ισόπαλο 5-5 έληξε το μεγάλο παιχνίδι στο Ελευθερία. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήθελε νίκη τίτλου αλλά δεν τα κατάφερε αφού ο Παρνασσός βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και με 2 γκολ στα τελευταία στάδια του αγώνα, έφερε το ματς στα ίσα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στο +6 από την 2η θέση, τέσσερις στροφές από το φινάλε.

1. ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ181125342
2. ΑΠΟΕΛ CITY FUTSAL F.S.C18896736
3. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ18825535
4. ΣΠΕ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ18756330

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

39′:32′ Γκολ για Παρνασσό! 5-5

39′:20′ Μεγάλη απόκρουση του Βάσου!

39′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Ροδόλφο. Ο Βραζιλιάνος μένει στο έδαφος με πόνους από κράμπα

38′ Τους βγαίνει το ρίσκο και πλέον πάμε για δραματικό φινάλε. Ο Παρνασσός μειώνει σε 5-4

37′ Με flying goalkeeper ο Παρνασσός, τελευταία του ευκαιρία στο ματς

36′ Δοκάρι για Παρνασσό

-Έπεσε λίγο ο ρυθμός του αγώνα

34′ Σε τετ α τετ ο Παπαδόπουλος, απόκρουση

30′ Σπουδαία απόκρουση Βάσου!

29′ Από κοντά ο Αντρέι δεν μπορεί να σκοράρει

28′ Σωτήρια αμυντικός του Παρνασσού κόβει στην γραμμή, πλασέ του Ροδόλφο

24′ Σουτ Ροδόλφο από κοντά, ψηλά άουτ

23′ Γκολ που δεν θα έπρεπε να μετρήσει καθώς έγινε φάουλ στον Βάσο! 5-3

23′ Σουτ Αντρέι, άουτ

22′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ΜΑΝΟΣ! Έτοιμο γκολ του Κώτσιου στον αρχηγό

21′ Έναρξη β ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

20′ Μειώνει ο Παρνασσός σε 4-2

19′ Μεγάλη απόκρουση του Βάσου!

17′ Ρισκάρει ο Παρνασσός με flying goalkeeper. Δοκιμάζουν με μακρινά σουτ οι πράσινοι

image
Ένας άλλος Μάρκος πανηγυρίζει έντονα τα γκολ μας. Ο Μάρκος Ράινερ Ράουφμαν

16′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΜΑΡΚΟΣ! Έκρυψαν την μπάλα με τον Αντρέι και από κοντά καρφώνει την μπάλα στο πλεκτό

14′ ΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛΛ ΡΟΔΟΛΦΟ με κούρσα και σουτ! 3-1

13′ Ευκαιρία με κεφαλιά του Μάρκου που πήγε άουτ

10′ Μεγάλη απόκρουση Βάσου σε τετ α τετ

9′ ΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛΛ ΚΩΤΣΙΟΣ. Ξανά ο Αντρέου! Κάθετη του Αντρέι και ο Κώτσιος αποφεύγει και τον τερματοφύλακα και σκοράρει!

image
Από το Παφιακό στο Ελευθερία ο πρόεδρος!

8′ Γκολ για Παρνασσό. Από κοντά πλασέ και 1-1

5′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ΚΩΤΣΙΟΣ εξ επαφής μετά από πάσα πάρε βάλε του Μάνου!

4′ Πρώτη φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ με σουτ του Ροδόλφο, να αποκρούεται και να χτυπάει και στο δοκάρι