Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Σόου Μάρκου με Αρμενία

Σόου Μάρκου με Αρμενία [PHOTOS]

ethniki-futsal (5)

Άρχισε σήμερα στην αίθουσα Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία η δράση της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου Futsal 2016. Η Κύπρος όπως ανακοινώθηκε φιλοξενεί τον 4ο όμιλο της Ευρωπαϊκής ζώνης όπου συμμετέχουν επίσης Αρμενία, Εσθονία και Λετονία. Η ομάδα που θα εξασφαλίσει την πρώτη θέση θα συνεχίσει στον επόμενο γύρο (main round).

Στην πρεμιέρα του ομίλου η Κύπρος επικράτησε 3-2 της Αρμενίας με το Μάρκο Ιωάννου να κάνει σόου σκοράροντας και τα τρία γκολ της Εθνικής ομάδας. Δύο ασίστ από τον Κώτσιο στον συμπαίκτη του. Ο τρίτος της παρέας, ο Μανώλης Μανώλη, έχασε πέναλτι στο 15′.

Η Κύπρος άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό, ο ποδοσφαιριστής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ έκανε το 2-0 ΣΤΟ 7′. Οι αντιπάλοι μέσα σε ένα λεπτό έφεραν το ματς στα ίσα (17′) με τον Μάρκο να πετυχαίνει το 3ο του τέρμα στο 29′ και να χαρίζει στην Κύπρο την πρώτη της νίκη.

Θα ακολουθήσουν οι αγώνες με Εσθονία (23/10) και Λετονία (25/10). Η Εσθονία επικράτησε νωρίτερα της Λετονίας με 5-2.