Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ισοφαρίστηκε στην εκπνοή – ΟΜΟΝΟΙΑ-Ανόρθωση 3-3

Ισοφαρίστηκε στην εκπνοή – ΟΜΟΝΟΙΑ-Ανόρθωση 3-3

Ισοπαλία που πληγώνει για το τριφύλλι που πλησίασε στη νίκη προηγούμενο με 3-1 της Ανόρθωσης, όμως η ομάδα της Αμμοχώστου κατάφερε να κλέψει το βαθμό και να κρατήσει την ομάδα σε απόσταση στο βαθμολογικό πίνακα.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Κώτσιο. Η απάντηση της Ανόρθωσης ήρθε στο 12ο λεπτό μετά από λάθος στην πράσινη άμυνα και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-1.

Στην επανάληψη η ΟΜΟΝΟΙΑ μπήκε δυνατά και μέσα σε διάστημα ενός λεπτού, κατάφερε να πετύχει δύο γκολ. Στο 31′ λεπτό σκόραραν οι Μιτσέφσκι και Πάολο και έδωσαν γερό προβάδισμα στην ομάδα μας.

Η Ανόρθωση αναγκάστηκε να ρισκάρει με 5ο παίκτη και τελικά το ρίσκο της βγήκε αφού πρώτα στο 33′ μείωσε σε 3-2 και στη συνέχεια στο τελευταίο λεπτό ήρθε η ισοπαλία. Πριν το γκολ της Ανόρθωσης ο Κώτσιος έχασε κλασική ευκαιρία για να κάνει το 4-2.