Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Άνετο πέρασμα από τη Λεμεσό

Άνετο πέρασμα από τη Λεμεσό

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα κόντρα στην ΑΕΛ, η ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε το οκτώ, στο Πρωτάθλημα Φούτσαλ Παίδων U17 λοιπόν. Σε αγώνα που έγινε στη Λεμεσό, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής, η ομάδα μας κέρδισε 11-2 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα. Μάλιστα, οι “πράσινοι” άνοιξαν διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της. Αποέλ και Ανόρθωση είναι στο -6, έχοντας όμως παιχνίδι λιγότερο από το “τριφύλλι”.

Όσον αφορά τον αγώνα της εβδομάδας που πέρασε, η ΑΕΛ ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, με γκολ πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, όμως μέχρι το 3′ με τέρματα των Μάμα Λοΐζου και Αλέξη Τσίτσου, η ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε το 1-2. Με τους δύο προαναφερθέντες να σκοράρουν από ακόμη ένα γκολ και τον Χάρη Κουλλούπα να χρίζεται επίσης σκόρερ, το ημίχρονο έκλεισε στο 5-1 για την ομάδα μας. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Κουλλούπας σκόραρε ξανά, ενώ ακολούθησε μείωση στο σκορ από την ΑΕΛ, σε 2-6. Στη συνέχεια ο Σταμάτης Θωμά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-7, ενώ ο Τσίτσος έκανε χατ-τρικ στο 42′. Τα τρία τελευταία γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επιτεύχθηκαν από τον Μάμα Λοΐζου, που έφτασε συνολικά τα πέντε στο ματς.