Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Κατέκτησαν το Κύπελλο και έκαναν το νταμπλ

Κατέκτησαν το Κύπελλο και έκαναν το νταμπλ

Μετά το Πρωτάθλημα Φούτσαλ U19, η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ κατέκτησε και το Κύπελλο Νέων, επικρατώντας με 5-2 της ΑΕΛ στον τελικό που διεξήχθη στο Κίτιον. Η ομάδα μας ήταν με διαφορά η καλύτερη στη σεζόν, όπου έμεινε αήττητη στις δύο διοργανώσεις, με 20 νίκες και μια ισοπαλία! Πέραν του συγκεκριμένου στατιστικού, οι “πράσινοι” έπαιξαν σπουδαίο ποδόσφαιρο και έδειξαν πως υπάρχει άφθονο ταλέντο στο “τριφύλλι”, κάτι που λογικά αντιλήφθηκαν και όσοι παρακολούθησαν τη σημερινή αναμέτρηση.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι του τελικού, οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά και έδειξαν πως αμφότερες ήθελαν πολύ το τρόπαιο. Στο πρώτο μέρος κάθε ομάδα σημείωσε από ένα γκολ, με την ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ να ανοίγει το σκορ στο 11′ με τον Αλέξη Τσίτσο και την ΑΕΛ να ισοφαρίζει τρία λεπτά μετά. Στην επανάληψη οι “πράσινοι” μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και στο 42′ πήραν πάλι προβάδισμα, με σκόρερ ξανά τον Αλέξη Τσίτσο. Με τη σέντρα οι παίκτες του Τάσου Ιωάννου έκλεψαν τη μπάλα και έγραψαν ο 3-1 με σκόρερ τον Μάμα Λοΐζου. Ο ίδιος παίκτης στο 47′ βρήκε ξανά δίχτυα, ενώ στο 58′ ο Τσίτσος έκανε χατ-τρικ, πετυχαίνοντας το 5-1. Ένα λεπτό πριν το φινάλε η ΑΕΛ μείωσε, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.